شرکت تکوین از سال 1382 تحت مدیریت شرکت کامکان با تولید انواع پیچ و قالب های دستگاه های پیچ و مهره فعالیت خود را آغاز نمود.
این شرکت تولید کننده ی پیشرو در صنعت پیچ و مهره ایران است که سهم عمده ای از بازار قطعات خودروی داخلی را در اختیار دارد.
شرکت تکوین موفق به دریافت گواهی ISO/TS 16949 از شرکت TÜV NORD شده است که این گواهی صلاحیت شرکت برای تولید قطعات برای خودروسازان برتر دنیا را تایید می کند. توانایی این شرکت در تحویل قطعات ایمنی خودرو نیز توسط PSA گواهی شده است.
کارگاه قالب و ابزار تکوين به دستگاه های تراش، فرز، سنگ، پوليش، وايرکات و اسپارک با کنترل های CNC مجهز است. تيم طراحی و ساخت قالب و ابزار، قالب های مورد نياز برای توليد پيچيده ترين قطعات را تامين می کند.
تولیدات این شرکت پیچ و مهره های سایز M5 تا M24 و بر اساس استانداردهای NES، KES، JIS، Chrysler، PSA، Renault، BS، ASTM، ASME، ISO، DIN، و SAE است. همچنین می تواند بر اساس سفارش مشتری قطعات ویژه تولید کند.
قابلیت انجام بیشتر فرایندهای تکمیلی از جمله عملیات حرارتی، سورتینگ خودکار و پوشش Zink flake مربوط به پیچ و مهره در این شرکت وجود دارد. خط پوشش Zink flake تکوین به گونه ای طراحی شده که به موثرترین روش، قطعات را در برابر خوردگی مقاوم می نماید.
آزمایشگاه شرکت تکوین که مورد تایید ایتراک بوده و در سال 1390 موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC 17025 از اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گردیده است، در نوع خود از مجهزترین و دقیق ترین آزمایشگاه های کشور در انجام انواع آزمون های مربوط به پیچ و مهره است. این آزمایشگاه به دستگاه های تست کشش، تست سختی، VMS ، CMM ، ULM ، تست صافی سطوح، تست سالت اسپری و متالوگرافی برای اطمینان از تولید مرغوب و کیفیت مواد اولیه مجهز است.
ما با به کارگيری روش های آماری و روش های پيشرفته ی اندازه گيری و آزمايش، تمام فرايندهايی که کيفيت محصولات را تحت تاثير قرار می دهند را به دقت تحت کنترل قرار داده ايم. برای اطمينان از کيفيت محصولات نهايی، مواد اوليه ی شرکت تکوين از معتبرترين منابع در کلاس جهانی تامين می شود.